Leczenie ubytków zębowych

26 listopada 2015

Zdrowe zęby to nie tylko możliwość odpowiedniego dbania o ogólny stan zdrowia, ale również estetyczny wygląd. Nie zawsze, jednak pomimo właściwego dbania o stan zdrowia zębów, możliwe jest cieszenie się zdrowymi i ładnymi zębami. W wielu przypadkach podatność na choroby zębów czy też uszkodzenia jest zależna od predyspozycji indywidualnych. Z drugiej strony wiele osób nie dba regularnie o profilaktykę zębów, czyli nie korzysta regularnie z wizyt u stomatologów, co nie pozwala na odpowiednio wczesne wykrycie problemów wymagających leczenia.

            Utrata zębów, zwłaszcza przednich bywa poważnym problemem szczególnie dla osób w średnim i młodym wieku, które nadal są aktywne zawodowo. Jednocześnie utrata zęba nie zawsze wiążę się z chorobą, ale często jest związana z wypadkiem. W takiej sytuacji można zdecydować się na różne metody uzupełnienia braków w uzębieniu. Przy nielicznych ubytkach stosowane mogą być implanty zębów. Są one popularnym rozwiązaniem, szczególnie dla osób, które nie chcą korzystać z protez zębowych. Dla wielu osób proteza zębowa nie jest rozwiązaniem estetycznym ani wygodnym w użytkowaniu.

            Przy decydowaniu się na stosowanie implantów zębowych trzeba brać pod uwagę, że nie we wszystkich przypadkach można zdecydować się na taki zabieg. Problemem bywają przede wszystkim choroby, jak osteoporoza. Jednak implanty zębów w większości przypadków mogą być zastosowane i to nawet tuż po usunięciu zębów, jeśli nie pojawiają się zakażenia. Zastosowanie implantów zaraz po usunięciu zębów pozwala na uzyskanie w krótkim czasie zredukowania problemów związanych z brakiem uzębienia. Leczenie implantologiczne można przeprowadzić w krótkim czasie, gdyż zabieg implantologiczny nie wymaga długiego leczenia.