Guarana postawi Cię na nogi

19 sierpnia 2016

Guarana to roślina pochodząca z Ameryki Południowej, która słynie ze spektakularnego wzmacniania sprawności umysłowej i wytrzymałości fizycznej; jej sekret tkwi w bardzo wysokiej zawartości kofeiny. W jaki sposób kofeina oddziałuje na nasz organizm?

Kofeina jest najpopularniejszą naturalną substancją pobudzającą, a działając bezpośrednio na korę mózgową wspomaga pamięć i koncentrację. Kofeina pobudza także czynność serca, zwiększając siłę jego skurczu. Zwężając naczynia krwionośne w mózgu stanowi doskonały naturalny lek przeciwmigrenowy.

Kofeina to także środek bardzo ceniony przez osoby odchudzające się i sportowców. Przyspiesza przemianę materii i lipolizę, czyli spalanie tkanki tłuszczowej. Doskonale modyfikuje też zdolność organizmu do intensywnego, krótkotrwałego wysiłku, co znalazło zastosowanie we wspomaganiu treningu siłowego. Wbrew obiegowym opiniom osoby cierpiące na nadciśnienie nie muszą rezygnować z kofeiny- podwyższa ona ciśnienie tętnicze w nieznacznym stopniu, a jej właściwości prozdrowotne są nie do przecenienia.

Ekstrakt z guarany, poza wymienionymi właściwościami,  działa również silnie przeciwutleniająco, spowalniając starzenie się organizmu oraz przeciwobrzękowo (wykazuje właściwości delikatnego diuretyku). Każdemu z nas przyda się naturalne wspomaganie organizmu, aby organizm podołał wzmożonej aktywności fizycznej czy umysłowej. Dzięki ekstraktowi z guarany w łatwy sposób osiągniesz taki cel.