Piękny uśmiech na wyciągnięcie ręki

1 września 2016

Stomatologia estetyczna to bez wątpienia najdynamiczniej rozwijająca się gałąź stomatologii. Umożliwia skorygowanie kształtu, położenia oraz zabarwienia uzębienia, w znaczący sposób poprawiając wygląd uśmiechu. Sprzyja także poprawie rysów i owalu twarzy- ubytki w uzębieniu czy nadmierne skrócenie zębów spowodowane ich ścieraniem, powodują zapadniecie się policzków, pogłębienie bruzd nosowo- wargowych i tzw. zmarszczek palacza czy nieestetyczne uwydatnienie brody. Medycyna estetyczna poprawia wreszcie funkcję żucia. Jakie rozwiązania oferuje stomatolog w ramach zabiegów estetycznych?

Najpopularniejsze z nich to wybielanie, licówki i korony oraz odbudowywanie znacznych ubytków tkanek stałych zębów nowoczesnymi kompozytami. Licówki i korony, najczęściej ceramiczne, korygują kształt zęba, diastemy (czyli przerwy między zębami) oraz znaczne przebarwienia. W tak prosty, bezbolesny i nieinwazyjny sposób można znacząco poprawić wygląd uzębienia. Stomatolog dokonuje wyleczenia wszystkich zębów, po czym pobiera wycisk i na tej podstawie projektowane są licówki czy korony. Użyte kompozyty idealnie odwzorowują barwę i fakturę pozostałych zębów, doskonale integrują się więc z zębami własnymi pacjenta. Profesjonalne wybielanie zębów z kolei cechuje się znacznie większa efektywnością niż wybielanie w warunkach domowych.

Użycie lampy halogenowej lub LED jest szybkie i trwałe, dając zauważalny efekt wybielenia.

 
Takie procedury z zakresu medycyny estetycznej dostępne są chociażby w klinice dental-line.pl w Kielcach, gdzie doskonale wykwalifikowani stomatolodzy zadbają o piękny i zdrowy uśmiech.